Kam na výlet

Příchovice - blízké okolí

Příchovice jsou horská obec, kde najdete vleky a lyžařskou školu i půjčovnu lyží.

Navštívit můžete rozhlednu Maják s výhledem do dalekého okolí a Muzeum Járy Cimrmanna. Pro děti je zde lesopark s velkým množstvím přírodních prolézaček, houpaček a her. V létě si můžete zahrát minigolf.

Jsou zde i restaurace a bufety. Za návštěvu určitě stojí i kravín (Farma Příchovice), kde si můžete v odpoledních hodinách koupit čerstvé zchlazené mléko nebo sýry.

Nad Příchovicemi je rozhledna Štěpánka. Okolo rozhledny jsou upravované běžkařské stopy a v létě plno borůvek.

Příchovice Maják.jpg

Rozhledna Špička.jpg

Rozhledny

V Jizerských horách je velké množství rozhleden, které stojí za to navštívit. Např. nedávno otevřené a oceněné - Špička (připomínající sáňkařský bob) a Světlý vrch. Z dalších rozhleden je to Tanvaldský Špičák, Bramberk, Královka.

Lyžařské vleky

  • Příchovice - Skiareál U Čápa
  • Alpine Pro skiareál Rejdice
  • Skiareál Paseky nad Jizerou
  • Ski areál Tanvaldský Špičák
  • Skiareál Harrachov
Lyžařské vleky - Skiareál Rejdice.jpg

Jizerská magistrála.jpg

Jizerská magistrála

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějším areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou běžeckých stop o celkové délce přes 180 km. Lyžařské stopy vyvedou nadšence zimního sportu nejen ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších nástupních míst jako Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově. Díky úzké spolupráci s dalšími provozovateli tratí, např. Jizerky pro vás v Kořenově nebo BiegPiastów v polských Jakuszycích, mohou lyžaři přejet i na trasy v Krkonoších nebo na upravené tratě na polské straně.  

Osada Jizerka

Sklářská osada Jizerka se rozprostírá v malebném údolí říčky Jizerky, nad nímž se vypíná kopec Bukovec (1005 m.n.m.). Jizerka je významnou turistickou křižovatkou, představuje ideální základnu jak pro pěší turistiku, tak pro horskou cyklistiku a v zimě se její okolí mění na ráj pro běžkaře.

Osada Jizerka.jpg

Protržená přehrada.jpg

Protržená přehrada

Jedná se o unikátní zbytky přehrady, která se protrhla 18. září 1916 a způsobila největší vodní katastrofu v Čechách. V současnosti se zde nachází předělaná myslivecká chalupa na bufet s občerstvením.

Bikepark Tanvaldský Špičák

Jednosměrné terénní stezky v lesích na svazích Tanvaldského Špičáku. Začátek stezek je na vrcholu Tanvaldského Špičáku a konec na parkovišti u nástupní stanice na lanovou dráhu. Cyklostezky jsou určeny pro širokou cyklistickou veřejnost, sjedou je i zručné děti, ale užijí si ho i zkušení bikeři.

Bikepark Tanvaldský Špičák.jpg